today18.01.2019 Cuma
BAŞKAN KİMYECİ, ENGELLİLER HAFTASI MÜNASEBETİYLE MESAJ YAYINLADI

 

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, 10 – 16 Mayıs Engelliler Haftası münasebeti ile bir kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Kimyeci mesajında şu görüşlere yer verdi; “ Gelişmiş ülkelerin çağdaşlık düzeyinin en önemli belirtilerinden biri engelli vatandaşlara sahip çıkmalarıdır. Engellilerimizin sağlık, sosyal yaşam ve istihdam gibi yaşamsal hizmetlerden tam olarak yararlanabilmeleri onların en temel haklarındandır.

Antakya Belediyesi olarak, engelli vatandaşların her alanda yaşamsal ihtiyaçlarına daha kolay ulaşabilmelerini sağlamak amacıyla yaptığımız yol ve kaldırım çalışmaları başta olmak üzere tüm hizmetlerimizde engellilere uygun projeler üretiyor ve uyguluyoruz.

Gerek akülü araç ve tekerlekli sandalye temini, gerekse merdivenlere yaptığımız düşük eğimli rampalarla kaldırımlarımızdaki iniş ve çıkış rampalarımızla onların ulaşımlarını kolaylaştırmanın yanı sıra, şehrimize kazandırdığımız muhtelif parklarda da engelli çocuklarımıza yönelik oyun grupları yerleştiriyoruz. Engelli kardeşlerimizi yılın belirli günlerinde hatırlamak yerine, yılın 365 günü her an zihnimizden hiç çıkarmadan onlara hizmet etmeyi kendimize ilke edindik.

Engelsiz bir yaşama kavuşmanın hayal olmadığı düşüncesi ile tüm Engelli kardeşlerimizin, büyüklerimizin haftasını kutluyor, hepsine sağlıklı, mutlu ve huzur dolu günler diliyorum.”

Yayın Tarihi : 10 Mayıs, 2018