today18.01.2019 Cuma
Hatay Sanayici İş Adamları Derneği Başkan Ve Yönetim Kurulu Üyeleri Başkan Kimyeci’yi Ziyaret Etti

 

Hatay Sanayici İş Adamları Derneği Başkanı Gökhan Alkan ve yönetim kurulu üyeleri Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci’ye ziyarette bulundu.

HASİAD Başkanı Gökhan Alkan, İş Dünyası Çözüm Platformu’nu yeniden başlatmak istediklerini ve bu konuda Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci’nin de desteklerini beklediklerini ifade ettiği konuşmasında şu görüşlere yer verdi; “Şehrimizi son süreçte gerek turizm, gerek gelişme ve büyüme açısından en çok etkileyen Suriye savaşının etkilerinin silineceğine, buraya olan ziyaretlerin artması gerektiğine olan inancımızla iş adamları olarak üzerimize düşeni yapmaya hazır olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Bu kapsamda 2015 yılında hayata geçirdiğimiz İş Dünyası Çözüm Platformu’nu yeniden başlatmak istiyoruz. Bu anlamda da sizlerin desteklerini bekliyoruz. İş adamları olarak Hatay’ımıza yeni yatırımlar nasıl yaparız, şehir ve ülke dışından yatırımcıları buraya nasıl çekeriz sorularının yanıtı üzerinde sürekli olarak çalışıyoruz ve çok yakın zamanlarda yeni çalışmalarımız olacak. Bu konularda da sizleri yanımızda görmek isteriz.”

Başkan Kimyeci ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ettiği konuşmasında şunları kaydetti; “ HASİAD yeni yönetimi olarak, Başkan ve yönetim kurulu üyeleriniz ile yeni dönem, yeni bakış ve yeni heyecan hissiyatını taşıyor olmanız ve bunu şehrimize katma değer sağlayacak olarak değerlendirdiğinizi görmek bizleri gururlandırdı. Öncelikli olarak gerçekleştirdiğiniz bu ziyaretten dolayı onur duydum.

Hatay’ımız ihracat anlamında ülke genelinde ilk 10’da yer alan büyük bir şehir. Nüfus potansiyeli açısından da ülkemizin büyük şehirlerinden bir tanesi. Dolayısıyla yeni iş alanlarının oluşturulması, yapılan hizmet ve mal üretimlerinin yeni pazarlara, yeni alanlara pazarlanması, yeni üretim sahalarının oluşturulması konusunda bu girişiminiz çok önemli. Ben gerek şahsınız, yönetim kurulu üyeleriniz ve HASİAD bünyesinde görev alan tüm sanayici iş adamlarımız ile birçok önemli yatırıma imza atacağınıza inanıyorum.

Ben gerek şahsım olarak gerekse Hükümetimiz adına milletvekillerimiz vasıtası ile yapılacak tüm yatırımlar konusunda hemen yanı başınızda olmaya devam edeceğiz. Şehrimizi, ülkemizi kalkındırma gayretlerimizi el birliği ile sürdüreceğiz.”

Ziyaretin sonunda Başkan Kimyeci HASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Alkan’a “Çağlar İçinde Antakya” kitabı hediye ederek, heyet ile günün anısına hatıra fotoğrafı çekildi.

Yayın Tarihi : 14 Mayıs, 2018