today27.03.2019 Çarşamba
ANTAKYA BELEDİYESİ GENÇLİK MERKEZİ’NDE KEÇE SÜSLEME KURSLARI BAŞLADI

ANTAKYA BELEDİYESİ GENÇLİK MERKEZİ’NDE KEÇE SÜSLEME KURSLARI BAŞLADI

 

  Antakya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Gençlik Merkezi, yeni dönem kurslarıyla yine Antakya’nın parlayan yıldızı olmaya devam ediyor.

Antakya Belediyesi tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamaya göre Gençlik Merkezi bünyesindeki kültür sanat ve spor kurslarına yaz ayları döneminde de aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda hanımlara yönelik organize edilen Keçe Süsleme kursları da yeni döneminde, eğitmen Hatice Aşık eşliğinde başladı.

Açıklamaya göre Keçe Süsleme kursu, kursiyerlerine; Tekniğe ve modele uygun kumaşı sertleştirme, kalıp hazırlama, renklendirme, ütüleme, toplama, dallama ve buketleyerek fantezi çiçekler, süsleme motifleri yapabilme bilgi ve becerisine sahip kişiler yetiştirilir. Kursumuzun amacı özellikle ev hanımlarımızın ve gençlerimizin küçük veya büyük ölçekli işletmelerde, yapma çiçek üretimi yapan atölyelerde, ev aksesuarı yapan atölyelerde, kendi işyerinde veya evinde istihdam alanı oluşturmalarını, var olan alanlarda nitelikli eleman olarak yeterlilik kazanmalarını sağlamaktır.

Kurslar hakkında bilgi almak ve bir sonraki etap için kayıt yaptırmak isteyenler 0326 213 03 04 – 0326 213 16 15 numaralı telefonlardan bilgi alabilirler.

Yayın Tarihi : 03 Temmuz, 2018