today27.03.2019 Çarşamba
7143 SAYILI TORBA YASA GEREĞİ VERGİ BORÇLARINA YAPILANDIRMA İMKÂNI SON BAŞVURU 31 TEMMUZ!

 

       11 Mayıs 2018 tarihinde TBMM Genel Kurulunun onayı ile yürürlüğe giren 7143 sayılı Torba Yasa ile başlatılan Emlak ve Çevre Temizlik Vergilerinde faiz indirimi ve yapılandırma imkânına ilişkin son başvuru tarihi 31 Temmuz 2018 olduğu bildirildi.

         Antakya Belediyesi’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada, 7143 Sayılı Torba Yasa’nın geçmişe yönelik tüm borç ve faizlerini kapsadığı, ödeme şeklinin peşin ya da taksitlendirme yöntemi ile yapılabildiği bildirildi.

Açıklamaya göre yasa gereği belediyelere verilen yetkiler doğrultusunda Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi borcu olan vatandaşların geriye dönük tüm borç ve faizlerine yönelik ödemelerini Antakya Belediyesi ana hizmet binası içerisinde bulunan Emlak Servisi’ne nakit ya da kredi kartı ile yapabilirler.

         Söz konusu taksitlendirme 6, 9, 12 ve 18 ay vadeye kadar yapılabilecek. Ayrıca mükelleflerin borçlarının tamamını peşin olarak ödemeleri durumunda gecikme zammından kaynaklanan faiz silinecek.

         Yapılan açıklamaya göre vatandaşların, taksitlendirme imkânından ve faiz indiriminden yararlanabilmeleri için 31 Temmuz 2018 Salı günü mesai bitimine kadar Antakya Belediyesi’ne başvurmaları gerektiği vurgulandı.

Yayın Tarihi : 05 Temmuz, 2018