today27.03.2019 Çarşamba
KARDEŞİNLE SEVGİYLE PAYLAŞ PROJESİ KARAALİBÖLÜĞÜ, DOĞANKÖY VE APAYDIN MAHALLELERİ’NDE İHTİYAÇ SAHİPLERİNİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ

 

KARDEŞİNLE SEVGİYLE PAYLAŞ PROJESİ KARAALİBÖLÜĞÜ, DOĞANKÖY VE APAYDIN MAHALLELERİ’NDE İHTİYAÇ SAHİPLERİNİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ

 

Antakya Belediyesi Sosyal Belediyecilik hizmetleri çatısı altında hayata geçirdiği “Kardeşinle, Sevgiyle Paylaş” projesi kapsamında hayırseverler tarafından bağışlanan giysi, oyuncak, ayakkabı, kırtasiye ürünleri, mobilya ve kullanılabilir durumdaki ev eşyalarını ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırmaya devam ediyor.

Antakya Belediyesi’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada şunlar yer aldı; “ Antakya Belediyesi olarak sosyal belediyecilik çalışmalarımız kapsamında hayata geçirilen Kardeşinle, Sevgiyle Paylaş projesi her geçen gün daha da büyüyerek hayırseverler ile ihtiyaç sahipleri arasında gönül köprüsü görevi görmeye devam ediyor.

Yürütülen hizmetler kapsamında Karaalibölüğü, Doğanköy ve Apaydın Mahalleleri’nde ikamet eden ihtiyaç sahibi vatandaşlar belediye araçları ile evlerinden alınarak Odabaşı Ek Hizmet Binası içerisinde bulunan Kardeşinle Paylaş Mağazası’nda giyim yardımlarını seçerek almaları sağlandı. İhtiyaçları karşılanan vatandaşlara yine belediye araçları ile evlerine kadar refakat edildi.

Antakya Belediyesi ihtiyaç sahibi tespit ekibi tarafından kapı kapı gezilerek tespit edilen yoksul ailelere, hayırseverler tarafından yapılan yardımlar, Antakya Belediyesi ekipleri tarafından ulaştırılarak, ailelerin yüzlerini güldürdü.

Veren elin, alan eli görmediği, ihtiyaç sahibi vatandaşları mahcup etmeden yardım sağlandığı proje daha çok vatandaşa ulaşabilmek için hayırseverlerin desteklerini bekliyor.”

Yayın Tarihi : 10 Temmuz, 2018