today27.03.2019 Çarşamba
ANTAKYA BELEDİYESİ ACILI GÜNLERİNDE VATANDAŞIN YANINDA

ANTAKYA BELEDİYESİ ACILI GÜNLERİNDE VATANDAŞIN YANINDA

 

Antakya Belediyesi vatandaşları acılı günlerinde de yalnız bırakmıyor. Antakya Belediyesi 95 mahallenin tamamında vatandaşların en acı günlerinde ücretsiz taziye çadırı, sandalye, masa, semaver, ses cihazı, seyyar kablo, aydınlatma kablosu, çay bardağı, çay ve şeker hizmeti sunmanın yanı sıra üç gün kalan çadırların temizlik ve yıkamasını da gerçekleştiriyor.

Antakya Belediyesi’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada; “ Antakya Belediyesi vatandaşları en acı günlerinde de yalnız bırakmayarak, taziye çadırlarını ihtiyaç duyulabilecek diğer eşyaları ile birlikte aynı gün içerisinde tahsis ediyor. Sosyal Belediyecilik hizmetleri kapsamında cenaze sahiplerinin taziyelerini kolaylaştırmak amacıyla Antakya Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü ekiplerince ücretsiz kurulan taziye çadırları, üç gün süre ile cenaze evi önünde hizmet veriyor. Cenaze sahiplerinden gelen talep doğrultusunda tahsis edilen taziye çadırlarında sandalye, masa, ses cihazı, seyyar kablo, aydınlatma kablosu da hazır bulunuyor. Antakya Belediyesi bünyesinde cenazesi olan vatandaşlara taziye hizmeti sunan çadırların her gün görevli personel tarafından temizliği yapılarak, kurulduğu alanın yıkama çalışması da yine Antakya Belediyesi ekiplerince gerçekleştiriliyor. Antakya Belediyesi şehrin dört köşesine sosyal belediyecilik hizmetleri götürmeye devam ediyor.”

Yapılan açıklamanın devamında cenazesi olan vatandaşların ihtiyaç doğrultusunda Antakya Belediyesi’ne 0326 221 93 33 numaralı telefonlardan ulaşarak isim, soy isim ve adres bilgisi vererek taleplerini iletebilecekleri bildirildi.

Yayın Tarihi : 06 Ağustos, 2018