today20.04.2019 Cumartesi
BAŞKAN KİMYECİ HD MEDYA RADYO VE TV A TELEVİZYONU’NUN CANLI YAYIN KONUĞU OLDU

BAŞKAN KİMYECİ HD MEDYA RADYO VE

TV A TELEVİZYONU’NUN CANLI YAYIN KONUĞU OLDU

 

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, HD Medya Radyoları’nda Ahmet Yetişen’in, TV A Televizyonu’nda ise Kurtuluş Kılınç’ın konuğu olarak gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu, Antakya Belediyesi hizmetleri hakkında bilgiler sundu.

Türkiye Dünya’nın Parlayan Yıldızı Oluyor

Başkan Kimyeci canlı yayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AK Parti Kongresinde yeniden genel başkan seçilecek olması ile ilgili şu görüşlere yer verdi; “ 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin bitmesinin hemen akabinde önümüzdeki yerel seçimlere AK Parti ailesi kilitlenmiş durumda. Hem genel hizmetler, hem de yerel hizmetlerin çok etkin ve verimli olması için, AK Parti belediyecilik hizmetlerini ülkemizin her noktasında, gerek ilçe belediyesi, gerek büyükşehir belediyesi, gerekse büyükşehir olmayan yerlerdeki il belediyeleri olmak üzere, yüzde yüz başarı elde etmek için, milletimize hizmet etmeyi kendisine amaç edindi. Bu konuda büyük bir hazırlık var, inşallah mutlak bir başarıya imza atılacak.

 Herkes kendine düşen görevi en güzel şekilde yapmanın gayreti içerisinde. Tabi burada esas olan halkımızın arzusu, beklentileri ve bu beklentileri yerine getirebilecek, ülkesini, devletini, bayrağını seven, teknik ve sosyal belediyecilik konusunda kendisini ortaya koyabilecek, başarı grafiği ortaya koyabilen, geçmişten geleceğe referansla bu konuda milletin teveccühlerine mazhar olabilecek bir yapı ile seçim AK Parti ailesi tarafından yapılacak.

Böylece vatandaşımızın hem yerelde, hem de genelde vatandaşımızın ihtiyacı olan tüm hizmetleri bir uyum içerisinde, bir koordinasyon içerisinde gerçekleştirmek mümkün olacak. Zaten Sayın Cumhurbaşkanımız milletimizin memnuniyeti ve yüzde yüz bir başarıyla ulaştırmak için çok önemli hizmetlere imza attı. Kısa vadede 2023 hedefleri içerisinde ilan edildiği üzere Dünya çapında çok önemli hizmetleri tesis etmek için yoğun bir çaba içerisindeler. İnşallah milletimizin teveccühleri ile ülkemizin başarısını ve yükselen bir yıldız olduğunu tüm dünya daha yakinen görmüş olacak.”

Başkan Kimyeci konuşmalarının devamında 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili seçimleri sonrasında gerçekleştirilen teşekkür ziyaretleri hakkında vatandaşların gönül dolusu, kucak dolusu sevgi ve sevinçle kendilerini karşıladığını, Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk kez Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi ile Devlet Başkanı seçilen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yüzde doksan oranında katılım ve yüzde elli iki oy oranı ile büyük bir demokrasi zaferi elde ettiğini, halkın bundan büyük bir memnuniyet duyduğunu ifade etti.

Verdiğimiz Sözlerin Hepsini Tuttuk

Başkan Kimyeci canlı yayında Antakya Belediyesi hizmetleri hakkında da ayrıntılı bilgiler sundu; “ Antakya’mız 600 bin metrekare, 95 mahalle ve 375 bin nüfusu olan Hatay’ımızın en büyük ilçesi. Göreve geldiğimizde ilk görev olarak yolları ihya edelim düşüncesi ile bir hedef koyduk ve her yıl 1 milyon metrekare parketaşı döşeme hedefi koyduk. Bu hedefimizi şu ana kadar çok şükür gerçekleştirdik.

Seçim öncesinde vadettiğimiz her şeyi yerine getirdik çok şükür. İnşallah kentsel dönüşüm konusunda da inşa aşamasına geçmemizle neticeye ulaşmış olacağız. Şu ana kadar parke hedefimizde 5 milyon 65 bin parke taşını milletimizin hizmetine uyguladık. Bunun yanı sıra asfalt sathi kaplama uygulaması ile 325 bin metrekare sathi kaplama yol yaptık.

Ayrıca 235 bin ton sıcak asfalt üreterek yollarımızın, bakımını, onarımını gerçekleştirdik. 525 kilometre yeni imar yolu uygulaması gerçekleştirdik. Ayrıca yollarımızın alt yapısını iyileştirmek için 1110 kilometre stabilize malzeme kullandık. Yapmış olduğumuz hizmetlerle Antakya halkımızın teveccühüne mazhar olduk bundan da gurur duyuyoruz.

Antakya Belediyesi olarak başlangıçta 60 olan iş makinelerimize 127 tane daha ekleyerek 187 iş makinesini vatandaşımızın hizmetine sunduk. Makine ikmal tesisimiz içerisinde tüm bu araçların ihtiyacı olabilecek her türlü tamir, bakım, onarım hizmetlerini gerçekleştirebilecek donanım ve personelimizi hizmete sunduk.”

Başkan Kimyeci konuşmalarının devamında asfalt üretim tesisini atıl durumdan kurtararak hizmete sunduklarını, sıcak asfalt üretmek suretiyle şehir genelinde yollarda bakım, onarım çalışmaları yürüttüklerini ifade etti.

Hizmet Karnemiz “Pekiyi”

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci göreve geldikleri günden bu yana yapmış oldukları hizmetler, bütçelerinin gerçekleştirme oranları, mevcut ödenek ve personel ile hizmet üretme konusundaki başarıları göz önünde bulundurulduğunda karnelerinin 2014 yılından bu yana her yıl “pekiyi” notunda olduğunu ifade etti. Başkan Kimyeci 45 Mahalleden 95 Mahalleye çıkan ancak ödeneklerin aynı oranda artmadığı Antakya ilçesinin her bir köşesine hizmet götürdüklerini bu anlamda yüzde 100 başarı elde etmiş olduklarını ifade edebileceğini dile getirdi.

Eskiden köy olan büyükşehir yasası ile Antakya ilçesine katılan mahallelerde, köylere geri göçlerin artması, mevcut nüfusun çoğalması ve günümüz şartlarının gereklilikleri dolayısı ile yenileme çalışmalarına olan ihtiyacını Antakya Belediyesi olarak karşılamanın gayreti içerisinde olduklarını ifade eden Başkan Kimyeci, daha önce köy olan tüm kırsal mahallelerde en uçtaki evin önüne kadar yol yapılması zaruret haline geldiğini, bu kapsamda Antakya Belediyesi olarak dur durak bilmeden hizmetlerine devam ettiklerini belirtti.

İbadethane Temizliğine Önem Veriyoruz

Başkan Kimyeci konuşmalarının devamında Antakya Belediyesi Sosyal Belediyecilik hizmetleri hakkında da bilgilendirmelerde bulunarak ibadethane temizlikleri çalışmasına dikkat çekti. Başkan Kimyeci konuşmasının devamında; “ Antakya Belediyesi olarak sadece teknik belediyecilik hizmetleri ile kalmayarak, sosyal belediyecilik hizmetlerine de büyük önem verdik. Bu kapsamda özellikle daha önce yalnız özel günlerde akla gelen ve icraata geçirilen ibadethane temizliklerini, devamlı olarak yapmak isteyerek, başta il müftümüz olmak üzere diğer semavi dinlerin kıymetli hocaları ile görüşmek sureti ile şehrimiz genelinde bulunan toplam 295 ibadethanemizi periyodik olarak temizlemeye başladık. Her on beş günde bir şehrimiz genelinde bulunan tüm ibadethaneler konusunda uzman ibadethane temizlik ekiplerimiz tarafından kapsamlı olarak temizleniyor.”

Hanımlar Lokali’nde Kuaför ve Fizyoterapist Hizmetini Hayata Geçirdik

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, hanımlar lokali bünyesinde hizmete sunulan kuaförlük ve fizyoterapist ile devam eden hanımlara spor, diyetisyen, aile danışmanlık hizmetleri hakkında da merak edilenleri yanıtladı. Başkan Kimyeci konuşmasında; “ Antakya Belediyesi olarak toplumun tüm katmanlarına yönelik hizmet üretmenin gayreti içerisindeyiz. Çocuklarımız, gençlerimiz, hanım kardeşlerimiz, engelli kardeşlerimiz için ayrı ayrı hizmetler üretiyoruz. Hanım kardeşlerimiz rahat etsin, sosyalleşmeleri, hoşça vakit geçirebildikleri bir mekana sahip olmaları anlamında Hanımlar Lokali’ni hizmete sunduk. Bu kapsamda salon sporlarını yapabildikleri, diyetisyen hizmetinden yararlanarak sağlıklarına kavuştukları, çocuklarının oyun grubunda vakit geçirirken, annelerin keyifli vakit geçirdikleri, ücretsiz çay ve kahve ikram ettiğimiz bir mekan oluşturduk. Aile danışmanlık hizmeti, kuaförlük hizmeti ve fizyoterapi hizmetini de başlatmış olduk. Sosyologumuz Sibel Hersanlıoğlu eşliğinde aile bağlarını arttıracak çok önemli seminerler, danışmanlık hizmetleri verildi. Bugüne kadar toplamda 2200 hanım kardeşimize seminer hizmeti verdik. Kuaför ve fizyoterapist hizmetimiz Pazartesi’den Perşembeye haftanın dört günü hanımlarımıza ücretsiz hizmet veriyor. Cuma ve cumartesi günleri Evde Temizlik Evde Bakım Hizmetimiz kapsamında yaşlı vatandaşlarımıza hizmet veriyorlar. ”

79 Yeni Park Yaptık

Başkan Kimyeci canlı yayında Antakya Belediyesi olarak yaptıkları park ve yeşil alan çalışmalarından da bahsetti. Başkan Kimyeci konuşmalarında, “ Antakya halkımızın yeşiller içerisinde bir Antakya hasretini gidermek, şehrimizin dört bir köşesinde park ve yeşil alanları çoğaltmak anlamında seçim öncesinde vermiş olduğumuz sözlerimizi yerine getirdik. Göreve geldiğimizde Antakya’mızda mevcutta bulunan 95 parkımızın tamamını revize ettik. Bunun devamında yeni yeşil alanları inşa etmek suretiyle yola çıktık.

Bu bağlamda konusunda uzman personellerimiz ile önce projeler yaptık, ardından tüm parklarda otomatik sulama sistemleri, oyun grupları, kent mobilyaları, aydınlatma sistemleri, yeşil alanları ile 79 yeni parkımızı halkımızın hizmetine sunduk. Bitki üretim merkezimizde çelik fide, tohum ile üretme yöntemleri ile büyüttüğümüz ağaç, çalı ve süs bitkilerimizi daha az kaynakla daha çok yeşil alan oluşturmak amacıyla park ve yeşil alanlarımıza kazandırıyoruz.”

Başkan Kimyeci Tahtaköprü Piknik ve Mesire alanı hakkında verdiği bilgilerde, vatandaşların doğa ile iç içe, tertemiz bir ortamda istirahat etme imkanı buldukları 120 bin metrekarelik bir alanı inşa ettiklerini, doğaya zarar vermeden temel ihtiyaçların giderilebileceği mutfak üniteleri, tuvalet, lavabo, barbekü, piknik masaları, oyun grupları oluşturduklarını belirtti. Başkan Kimyeci konuşmalarının devamında zabıta, temizlik ve güvenlik görevlilerinin olduğu mekanı vatandaşların gönül rahatlığı ile kullanabildiklerini vurguladı.

Başkan Kimyeci programın sonunda Kentsel Dönüşüm projesinde gelinen son durum hakkında da ayrıntılı bilgiler sundu.

Yayın Tarihi : 06 Ağustos, 2018