today20.04.2019 Cumartesi
ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI İSMAİL KİMYECİ HATAY 3. MOBİLYA FUARI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDI

ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI İSMAİL KİMYECİ

 HATAY 3. MOBİLYA FUARI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDI

 

            Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci Hatay 3. Mobilya Fuarı açılış törenine katıldı.

            Açılış törenine, Hatay Vali Yardımcısı Erol Özkan, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, AK Parti Hatay İl Başkanı İbrahim Güler, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı, Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman, HESOB Başkanı Kadir Teksöz, ATSO Başkanı Hikmet Çinçin, AK Parti Kadın Kolları İl Başkanı Sara Gök, Mobilyacılar Odası Başkanı Mehmet Ali Yapar, mobilyacı esnafı, oda başkanları ve temsilcileri, basın mensupları ve çok sayıda davetli katılım gösterdi.

            Başkan Kimyeci açılış töreninde yaptığı konuşmada şu görüşlere yer verdi; “ Öncelikli olarak bu muhteşem fuarı düzenleyen, emek eden tüm oda başkanlarımıza huzurlarınızda şükranlarımı sunuyorum. Hayırlı uğurlu olsun. Değerli Esnaf Odaları Başkanlarımız, Konfederasyon Başkanımız az önceki konuşmalarında fuarcılığın önemine binaen biz belediye başkanlarına ödev verdiler. Bu bağlamda malumunuz şehrimizin bütününü ilgilendiren, büyük bir fuar ve kongre merkezini önümüzdeki ayki belediye meclisimizde programa girecek. Bu programda bir fuar alanı aynı zamanda kongre merkezi şeklinde yapılacak bir binayı hep birlikte planlayacağız. Bu bağlamda çok önemli bir esnaf grubu ve bütün bu değerlerimizi, bizi biz yapan önemli kıymetlerimizi gerek ayakkabıcı, gerek mobilyacı esnafımızın hem ülke içerisinde hem de ülke dışında tanıtımlarını yapabilmeleri adına bu teknik alt yapıları el birliği içerisinde önümüzdeki süreçte yapacağımızı ben ifade ediyorum. Her şeyin öncesinde bir planlama yapmak gerekiyor. İşte şehrimizin bütününü ilgilendiren, şehrimizin ortasında, havaalanı civarında bir mekanımız var inşallah alan düzenlemeleri ile ilgili koordinasyonu yaparak bu teknik altyapıyı önümüzdeki süreçte rahatlıkla çözme imkanına sahibiz. Ben bu çalışmaları hep birlikte yaparak, hükümetimizin sonsuz destekleri ile esnafımızın önünü açacak, milletimizin önünü açacak ve ticaretin ortak paydasında milletimizin kalkınmasını temin edecek tüm faaliyetlerde el birliği içerisinde çalışacağımızı ifade ediyorum. Buraya katılım gösteren başta esnafımız olmak üzere siz değerli misafirlerimize katılımınızdan dolayı sonsuz şükranlarımızı sunuyorum. ”

            Konuşmaların ardından protokol üyeleri ve mobilyacılar kurdele kesimi ile Hatay 3. Mobilya Fuarı’nın açılışını gerçekleştirdiler. Başkan Kimyeci açılış merasiminin ardından Hatay Vali Yardımcısı Erol Özkan ve protokol üyeleri eşliğinde fuardaki standları gezerek mobilya sanayicileri ile fuar hakkında fikir alışverişinde bulundu.

Yayın Tarihi : 24 Ekim, 2018