today18.06.2019 Salı
KARDEŞİNLE, SEVGİYLE PAYLAŞ PROJESİ 915 İHTİYAÇ SAHİBİ VATANDAŞA ULAŞTI PROJE HAYIRSEVERLERİN DESTEĞİNİ BEKLİYOR

 

Antakya Belediyesi’nin sosyal belediyecilik projelerinden biri olan Kardeşinle, Sevgiyle Paylaş hayırseverlerden aldığı destekler ile 915 vatandaşa yardım sağladı.

Antakya Belediyesi’nden yapılan açıklamada konuyla ilgili şunlar yer aldı; “ Antakya Belediyesi’nin büyük ses getiren Kardeşinle, Sevgiyle Paylaş projesi hayırseverlerin destekleri ile her geçen gün daha çok ihtiyaç sahibi vatandaşa ulaşıyor. Hayırseverlerden alınan giysi, oyuncak, ayakkabı, çanta, ev eşyası, kuru gıda gibi yardımlar proje binasında toplanarak hayırseverlere teslim ediliyor.

Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası, yoksulluk belgesi ve Antakya ilçesi içerisinde ikamet ettiğine dair belge ile gelen tüm vatandaşlara belirttikleri ihtiyaca göre destek veren proje bugüne dek 915 vatandaşa giysi, oyuncak, ev eşyası, ayakkabı, çanta, kuru gıda gibi yardımlar götürdü. Veren elin, alan eli görmediği, ihtiyaç sahibi vatandaşları mahcup etmeden yardım sağlandığı proje daha çok vatandaşa ulaşabilmek için hayırseverlerin desteklerini bekliyor.

Evlerde kullanılmayan başkasının ihtiyacı olabilecek ev eşyaları, hiç giyilmemiş ya da çok az giyilmiş kıyafetler, ayakkabılar, çocuklarımızın artık oynamadıkları ya da fazla olan oyuncakları 0326 212 17 86 numaralı telefonun aranması durumunda vatandaşlarımızın evlerinden kurye ile alınabildiği gibi kendileri de bizzat teslim edebiliyorlar. Antakya Belediyesi olarak daha çok yoksul vatandaşımıza, daha çok yardım götürebilmek için tüm vatandaşlarımızı, sivil toplum kuruluşlarımızı, dernekleri, projeye destek vermeye davet ediyoruz.”

 

Yayın Tarihi : 08 Ekim, 2015