today16.12.2018 Pazar
ANTAKYA BELEDİYESİ GENÇLİK MERKEZİ’NDE ÖZEL ÖĞRENCİLER, ÖZEL EĞİTİM ALIYOR

ANTAKYA BELEDİYESİ GENÇLİK MERKEZİ’NDE

ÖZEL ÖĞRENCİLER, ÖZEL EĞİTİM ALIYOR

 

Antakya Belediyesi Gençlik Merkezi özel öğrencilere yönelik hazırladığı ücretsiz kurs hizmeti ile örnek olmaya, onlara özel eğitim vermeye devam ediyor.

Antakya Belediyesi Gençlik Merkezi çeşitli engelleri bulunan özel öğrencilerine yönelik eğitimleri ile onları sosyal yaşama katmanın yanı sıra, farkındalık yaratıyor, özel çocukların da diğerlerinden farkı olmadığını gösteriyor.

Antakya Belediyesi tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada şunlar yer aldı; “ Gençlik Merkezimiz bünyesinde geleceğimizin teminatı gençlerimize yönelik pek çok alanda hazırladığımız ücretsiz kurs hizmetlerimiz tüm hızıyla sürüyor. Bunun yanı sıra özel çocuklarımızı da Gençlik Merkezi’miz bünyesine alarak, sosyalleşmelerini sağlıyor, zihinsel gelişimlerine katkıda bulunuyor, tüm bunların yanı sıra onların da diğer öğrencilerimizden bir farkları olmadığını göstererek farkındalık yaratıyoruz.

Engelli gençlerimize yönelik gerçekleştirdiğimiz özel eğitimlerimiz kapsamında onlara bir enstrüman çalmayı öğretiyor, drama dersleri ile rol ve taklit becerisi kazandırıyor, koro çalışmalarımız ile birliktelik ve uyum içerisinde çalışmayı öğretiyoruz. Özel öğrencilerimizin aldıkları eğitimler sonucunda mutluluklarını görmek Antakya Belediyesi Gençlik Merkezi ailesi olarak tek ve en güzel kazancımızdır.

Gençlik Merkezi bünyesinde özel öğrencilerimizin, özel eğitimleri 2018 yılında da artarak devam edecek.”

Yayın Tarihi : 11 Ocak, 2018