today05.08.2020 Çarşamba
BAŞKAN YILMAZ’DAN 10 ARALIK DÜNYA İNSAN HAKLARI GÜNÜ MESAJI

BAŞKAN YILMAZ’DAN 10 ARALIK DÜNYA İNSAN HAKLARI GÜNÜ MESAJI

 

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Başkan Yılmaz yayınladığı mesajında şu görüşlere yer verdi; “İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin Birleşmiş Milletler Genel Kurul Toplantısında kabul edildiği tarih olan “10 Aralık 1948” tarihi, bu tarihten itibaren tüm çağdaş ülkelerle birlikte, Türkiye’de de “Dünya insan Hakları Günü” olarak kutlanmaktadır.

İnsan hak ve özgürlüklerinin sağlanmasında, tüm kamu kuruluşlarında insanlarımıza hizmet üreten kamu görevlilerinin yanı sıra, tüm kişi ve kuruluşların gösterecekleri duyarlılığın büyük önemi bulunmaktadır. O nedenle, her bireyin, insan hak ve özgürlüklerinin sağlanması ve korunması için azami çaba harcaması, üzerine düşeni yerine getirmesi, bu çabanın da, toplum barışını, toplum huzurunu ve karşılıklı sevgi ve saygı duygularını pekiştireceği kesinlikle unutulmamalıdır.

Savaşların olmadığı, barış içinde yaşanan, güçlünün zayıfı ezmediği, hiç bir ırkın diğerine karşı üstünlük gözetmediği, soykırımların, işkencelerin, zulümlerin yaşanmadığı, insan haklarının sözde kalmayarak her insanın özgürce yaşadığı, kan ve gözyaşının olmadığı barış içinde bir dünya hayal ediyoruz.

            Bu duygularla, tüm insanlığın 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü’nün 71. yıldönümünü kutluyor, toplumumuzda insan hak ve özgürlüklerinin, karşılıklı sevgi ve saygı duygularının yoğun olarak yaşanması temennisiyle, en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Yayın Tarihi : 10 Aralık, 2019