ATATÜRK CADDESİ IŞIL IŞIL

 
     Şehrimizin en işlek caddelerinden biri olan Atatürk Caddesi’nin daha estetik ve güzel bir görünüme kavuşturulması adına Antakya Belediyesi tarafından ışıklandırıldı. Caddedeki aydınlatma direklerine yaprak ve ay-yıldız figürlü ışık montesiyle Atatürk Caddesi özellikle akşamları çok güzel bir görünüme kavuştu.

     Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş yaptığı açıklamada; caddenin ışıklandırılması sonrası cadde esnafından ve vatandaşlardan oldukça olumlu tepkiler aldıklarını belirterek Atatürk Caddesi’ndeki ışıklandırma uygulamasının prestij caddelerde süreceğini belirtti. Şehrimizin cazibe merkezlerinden biri olan Atatürk Caddesi’nde yağmur suyu, içme suyu, kanalizasyon hatlarını yenilediklerini, Tedaş ve Telekom kablolarına yer altına aldıklarını, doğalgaz hattı döşediklerini, 60-70 cm. kalınlığa ulaşan üst üste yapılmış eski kaldırımları sökerek yerine modern görünümlü ve aynı zamanda engelli vatandaşlarımız için uygun kaldırımlar döşediklerini, orta refüjü kaldırdıklarını, caddeyi tek yön yaptıklarını, caddenin otopark sorununun eski adliye binası yerine yapılan Antakya Mahfeli’nin tamamlanmasıyla birlikte çözüme kavuşacağını belirtti.

     Caddenin ışıklandırılmasından çok mutlu olduklarını ifade eden cadde esnafı ve vatandaşlar Atatürk Caddesi ışıklandırılınca cadde çok güzel bir görünüm kazandı. Geceleri bu caddede yürüyünce kendimizi sanki İstanbul Beyoğlu’ndaki İstiklal Caddesi’nde ya da Nişantaşı’nda yürüyor gibi hissediyoruz. Belediyemize bu güzel hizmeti için teşekkür ederiz” dediler.

                                                                                                              ANTAKYA BELEDİYESİ BASIN BÜROSU

Tarih: 16/08/2012 14:11:25
Sitemizi nasıl değerlendirirsiniz?
Çok iyiİyiDaha iyi olabilirYetersiz