ANTAKYA BELEDİYE İLE İŞKUR ARASINDA “TOPLUM YARARINA ÇALIŞMA PROGRAMI” ÇERÇEVESİNDE İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

     İşkur’a kayıtlı işsiz vatandaşlara verilen eğitimler sonucu resmi kurum ve kuruluşlarla işbirliği yapılarak isdihdam sağlamak amacıyla yapılan “Toplum Yararına Çalışma Programı” çerçevesinde Antakya Belediyesi ve İşkur Hatay İl Müdürlüğü arasında 40 işçiye istihdam sağlanması ile ilgili protokol imzalandı. Proje kapsamında Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş ile Hatay İşkur İl Müdürü Ahmet Bulanık“ Toplum Yararına Çalışma Programı” çerçevesinde  iki kurum arasındaki anlaşmayı belirten işbirliği protokolüne imza attı.

 

     “Toplum Yararına Çalışma Programı” kapsamında İşkur İl Müdürlüğü’nce düzenlenen proje kapsamında, eğitimlerini tamamlayan ve sertifikalarını alan 40 işçi, 1 Şubat 2012’den itibaren, 8 ay boyunca Antakya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösterecek.

 

     Antakya Belediyesi ve mücavir alan sınırları içerisindeki ağaçlandırma, yeşil alan bakım ve düzenlemesi, park ve bahçelerin çevre düzenlemesi, temizliği, çapalama, budama, park ve bahçelerdeki bozuk alanların gerekli dolgularının yapılması, refüj, kaldırım ve meydanların ağaçlandırılması gibi iş kollarında görev yapacak 40 işçi personelin çalıştıkları 8 aylık süre zarfındaki maaş ve sosyal güvenlik hakları “Toplum Yararına Çalışma Programı” kapsamında Hatay İşkur İl Müdürlüğü tarafından karşılanacak. 

 

     Protokol imza töreninde konuşan İşkur Hatay İl Müdürü Ahmet Bulanık, “İnsanlarımıza istihdam imkânı sağlayan Toplum Yararına Çalışma Programı’na verdiği destekten ötürü ayrıca proje kapsamında Antakya Belediyesi bünyesinde insanlarımıza istihdam olanağı sağladığı için Belediye Başkanımız Sayın Savaş’a teşekkür ediyorum. Belediyemizle daha önce de benzer uygulamalarımız olmuştu, bundan sonraki süreçte de olmaya devam edecek. Ortak amacımız işsiz insanlarımıza aş ve iş imkânı sağlamaktır. Ayrıca bu insanlarımızın meslek edinmelerine katkı sağlayıp, bundan sonraki çalışma hayatlarına destek olmaktır.”dedi.

 

     Protokol imza töreninde konuşan Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, “ Proje kapsamında belediyemiz bünyesinde daha önce de faaliyet gösteren işçi kardeşlerimiz kalıcı hizmetler gerçekleştirmişlerdi. Büyük çoğunluğuna farklı alanlarda iş imkânı sağladık. Toplum Yararına Çalışma Programı çerçevesinde 8 ay boyunca belediyemiz bünyesinde çalışacak 40 işçi kardeşimizinde aynı şevk ve heyecanla görev yapacaklarına ve memleketimize yapılan hizmetlere katkı sağlayacaklarına inanıyorum. İnsanlarımıza istihdam sağlayan, aş ve iş imkânı veren bu projeye emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Tarih: 24/01/2012 03:17:29
Sitemizi nasıl değerlendirirsiniz?
Çok iyiİyiDaha iyi olabilirYetersiz