ANTAKYA BELEDİYESİ' NDE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ DAVUL-ZURNA EŞLİĞİNDE İMZALANDI

     Antakya Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası arasında toplu sözleşme imzalandı. Antakya Belediyesi ile Belediye İş Sendikası arasında devam eden toplu sözleşme görüşmeleri anlaşmayla sonuçlandı. Sözleşmenin sonuçlanmasından mutlu olan işçiler, davul-zurna eşliğinde sevgi gösterisinde bulundular.


     Belediye Meclis Salonu’nda düzenlenen toplu sözleşme imza törenine Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, Başkan Yardımcıları Mehmet Çaparali ve Mehmet Bozkurt, Özel Kalem Müdürü Abdullah Okur, Belediye-İş Sendikası Hatay Şube Başkanı Abdi Ataç, sendika yöneticileri İbrahim Telli, Mustafa Köseoğlu, işyeri temsilcileri Ercan Salcan, Tuncay Hasanoğlu ve belediye işçileri  katılım gösterdi.


     Antakya Belediyesi’ndeki 234 işçi personeli ilgilendiren toplu iş sözleşmesi imza töreninde konuşan Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş işçilere seslenerek ''''Alacağınız zam, ananızın ak sütü gibi helal olsun. Siz çalışınki, Antakya Belediyesi memleketimize ve hemşehrilerimize daha çok hizmet etsin'''' dedi. Sözleşmenin 3 yıl olduğunu ifade eden Savaş, ilk yıl için % 2,68’lik enflasyon farkı ile birlikte düşük maaş alan işçi personellere toplam % 22,68, yevmiyesi yüksek olan işçi personele ise % 10,68 oranında zam yapıldığını belirtirken, ikinci ve üçüncü yılın zam oranlarının memur maaşlarına yapılacak zam artışları ile enflasyon farklarına göre düzenleneceğini bildirdi. Masanın her iki tarafında değil birlikte aynı tarafında olduklarını ve bu şekilde hareket ettiklerini,  her zaman işçinin, memurun yanında olduklarını söyleyen Başkan Savaş, hem belediyemizi sıkıntıya sokmayacak hem de işçi kardeşlerimizi memnun edecek bir toplu sözleşme imzaladıklarını ifade etti.

 
     Belediye-İş Sendikası Hatay Şube Başkanı Abdi Ataç ise Türkiye şartlarında iyi bir toplu sözleşmeye imza attıklarını belirterek, 'Yakın ilgi ve desteklerinden ötürü Belediye Başkanımız Doç.Dr.Lütfü Savaş’a ve belediye yönetimine teşekkür ediyoruz. Ortak amacımız işçi arkadaşlarımızın yaşam standartlarını yükseltmek ve Antakya’ya hizmet etmektir.' dedi.


     Tören sonunda işçi personeller toplu iş sözleşmesinden dolayı Belediye Başkanı Savaş’a teşekkür ederken, Başkan Savaş işçilerle tokalaşarak sözleşmenin kendilerine ve ailelerine hayırlı olmasını diledi.

Tarih: 28/01/2012 05:32:26
Sitemizi nasıl değerlendirirsiniz?
Çok iyiİyiDaha iyi olabilirYetersiz