HATAY MESELESİ KONFERANSI DUYGULU ANLAR YAŞATTI

 
     Hatay’ın anavatana katılışının 73.yıldönümü kutlamaları çerçevesinde düzenlenen 28.Antakya Festivali etkinliklerine damga vuran konferanslardan biri de Hatay Meselesi konferansı oldu.

     Antakya Belediyesi ve Mustafa Kemal Üniversitesi işbirliğiyle Kültür Merkezi’nde düzenlenen ve Hatay Meselesi’nin tarihsel sürecinin kronolojik olarak fotoğraf ve belgelerle anlatıldığı konferans katılımcıların yoğun ilgisi ve takibine sebep oldu.

     Mustafa Kemal Üniversitesi’nden Doç.Dr.İsmet Melek’in muhteşem anlatımı ve sunumuyla gerçekleşen konferansı Hatay Valisi Celalettin Lekesiz, Hatay Milletvekilleri Hacı Bayram Türkoğlu, M.Ali Edipoğlu, Garnizon Komutanı P.Kur.Alb.Hasan Polat, Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, MKÜ Rektörü Hüsnü Salih Güder, İl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, Vali yardımcıları, daire müdürleri, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve vatandaşlar izledi.

     Hatay Valisi Celalettin Lekesiz ve Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş konferans öncesi yaptıkları konuşmalarda Hatay’ın anavatana katılışının 73.yıldönümü ile ilgili duygu ve düşüncelerini katılımcılarla paylaştılar.

     Konferansın bitiminde Mustafa Kemal Üniversitesi’nden Doç.Dr.İsmet Melek’e Hatay Valisi Celalettin Lekesiz ve Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş tarafından çiçek, plaket ve teşekkür belgesi sunuldu.

Tarih: 01/08/2012 11:16:56
Sitemizi nasıl değerlendirirsiniz?
Çok iyiİyiDaha iyi olabilirYetersiz