Anasayfa Haberler BAŞKAN YAPAR, İKLİM VE ÇEVRE ŞENLİĞİ’NDE ÇOC...

BAŞKAN YAPAR, İKLİM VE ÇEVRE ŞENLİĞİ’NDE ÇOCUKLARLA BİRLİKTE EĞLENDİ


Antakya Belediye Başkanı İbrahim Naci Yapar, Antakya Belediyesi İklim ve Sıfır Atık Müdürlüğü ve Save The Children tarafından Oğlakören İlk ve Ortaokulu’nda Dünya Çevre Günü münasebetiyle organize edilen ‘İklim ve Çevre Şenliği’nde çocuklarla bir araya geldi.

 

Etkinliğe Başkan Yapar ve eşi Funda Yapar’ın yanı sıra AK Parti Kadın Kolları İl Başkanı Fatma Gül Çalım, Antakya İlçe Başkanı Mustafa Boyacıoğlu, Antakya İlçe Kadın Kolları Başkanı Selma Sönmez, Gençlik Kolları İl Başkanı Yakup Dağlı, MHP Antakya İlçe Başkanı Metin Taşçı, Belediye Meclis Üyeleri, Başkan Yardımcıları, Save The Children Ekibi, daire müdürleri, okul müdürü, müdür yardımcıları, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katılım gösterdi.

 

Çocuklara doğa ve çevre bilinci aşılamanın önemini vurgulayan Başkan Yapar, çeşitli atölye ve stantların olduğu şenlikte çocuklarla birlikte ağaç dikimi ve duvar boyama etkinliği gerçekleştirdi.

 

Başkan Yapar, konuşmasında şu sözlere yer verdi; “Bugün burada, çevre haftasını kutlamak ve önemine vurgu yapmak için bir araya geldik. Çevremizin korunması ve temiz tutulması, sadece bizim bugün için değil, yarınlarımız için de büyük bir öneme sahiptir.

 

Belediye olarak çevre konusunda daha duyarlı ve sorumluluk sahibi olmak için çeşitli projeler yürütüyoruz. Ancak unutmamalıyız ki, çevre koruması sadece belediyemizin değil, hepimizin ortak sorumluluğudur.

 

Bugün burada bir araya gelerek çevremize sahip çıkmak adına bir adım atmış oluyoruz. Gelecek nesillere temiz bir çevre bırakabilmek için hep birlikte daha fazla çaba göstermek durumundayız.

 

Bu vesileyle, çevre haftasını kutluyor, çevreye duyarlılığımızın artarak devam etmesini temenni ediyorum. Save The Children yardım kuruluşumuzun iştirakleriyle düzenlenen bu programda sizlerle ve çocuklarımızla bir arada olmaktan mutluluk duyuyorum. Şehrimizin ayağa kalkmasında sosyalleşme adına bu tür sosyal faaliyetleri arttırarak halkımıza moral sağlamaya devam edeceğiz. Bu etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

 

Etkinliğin ardından günün anısına hatıra fotoğrafı çekildi.

Copyright © 2024 | Antakya Belediyesi | Web Tasarım Deltawebsistem